Squids

Squids 1.7

Zręcznościówka ze strategicznym zacięciem

Zalety

  • Świetny pomysł
  • Ciekawe mapy
  • Dobry tutorial
  • Możliwość rozwoju naszych bohaterów

Wady

  • Grafika mało wyraźna przy maksymalnym przybliżeniu

Doskonały
9

Squids to darmowa gra na Android będąca niecodziennym skrzyżowaniem zręcznościówki, RPG i gry strategicznej. Spodoba się zarówno fanom Angry Birds jak i wielbicielom strategii turowych. Jeśli lubicie egzotyczne połączenia - Squids na pewno przypadnie Wam do gustu!

W Squids na Android gracz ma okazję do sterowania sympatycznymi kałamarnicami, których zadaniem jest pokonanie złych krabów oraz krewetek. Podczas gry trzeba eksplorować mapy, zdobywać bonusy, oraz co najważniejsze - walczyć z wrogami. Tryb walki oparty jest o system turowy, co oznacza, że każda jednostka ma ograniczone punkty ruchu. Sterowanie przypomina to znane z Angry Birds.

Plansze wyglądają jak dno morza, więc znajdziemy na nich mnóstwo muszli i kotwic. Co ciekawe, elementy krajobrazu mogą przydać się podczas poruszania po mapie lub w czasie walki. Naszych wrogów można zepchnąć z półki lub nadziać na ostre kolce egzotycznych ryb.

Na każdej z planszy gry mamy do wykonania jakieś zadanie. Może to być przedostanie się z jednego punktu do drugiego lub pokonania znajdujących się na niej wrogów. Po drodze będziemy zdobywać i odkrywać różne skarby, ale natkniemy się też na wiele przeszkód, takich jak np. prądy morskie.

Bardzo interesująco wygląda opcja rozwoju tytułowych bohaterów. Podobnie jak w RPG mają oni swoje własne statystki, które polepszają się wraz ze wzrostem doświadczenia. Nasze kałamarnice można też wyposażyć w ekwipunek taki jak np. hełmy.

Squids to jedna z najciekawszych pozycji jakie można znaleźć wśród aplikacji na Android. To nowatorskie połączenie strategii turowej i gry zręcznościowej, które na pewno znajdzie wielu wielbicieli. Jeśli jesteś znudzony tym co oferuje rynek gier na Android - pobierz i sprawdź Squids!

Opinie użytkowników o Squids